Home » Kaloriko апчиња за слабеење

Kaloriko апчиња за слабеење

  • by
kaloriko

Kaloriko апчиња за слабеење се иновативен производ кој согорува дополнителни калории и го зголемува метаболизмот

После 25-та година од животот, метаболизмот се забавува и слабеењето е тежок процес.

Ако сте ја достигнале оваа возраст, можеби сте забележале парче торта и неколку чаши вино како седат на стомакот и колковите.

Диетата за слабеење станува помалку ефикасна и повеќе не можете да слабеете толку лесно и брзо како порано.

Ефектот јо-јо се повторува губење на тежината и закрепнување. Може да се движи од губење на тежината и нивно враќање од 3-5 килограми до 25.

Ако сте уморни од исцрпувачка диета и потење во теретана, ако сакате да изгубите тежина брзо и со задоволство, Калорико е одлично решение.

Прекумерната тежина може да доведе до срцеви заболувања, дијабетес и висок крвен притисок.

За производство на капсулата Калорико биле користени само природни состојки. Ако правилно ги користите капсулите, можете да постигнете значителни резултати и да изгубите многу тежина.

Производителот ви овозможува удобно да изгубите тежина со помош на овие апчиња без да го менувате вашиот животен стил. Таблетите не само што се ослободуваат од вишокот тежина, туку и позитивно влијаат на метаболизмот.

Како работи Kaloriko?

Kaloriko согорува вишок маснотии во телото користејќи пристап во два чекора.

Првиот чекор го забрзува метаболизмот, вториот го нормализира апетитот.

Калоричноста има само природни состојки во својот состав. Дејството на секоја активна состојка е насочено кон намалување на телесната тежина.

CLA позитивно влијае на метаболизмот на протеините и мастите во организмот, што резултира со зголемување на енергијата.

Екстракт од зелен чај – го подобрува расположението и општиот тон, ги зајакнува wallsидовите на крвните садови, го намалува холестеролот во телото, го намалува ризикот од рак, го намалува процентот на масно ткиво, го намалува гладот, го намалува апетитот, дава чувство на ситост.

КАПСАИЦИН – ја подобрува циркулацијата на крвта, го подобрува метаболизмот, ги отстранува токсините, го нормализира метаболизмот на јаглени хидрати, го отстранува отокот и спречува задржување на течности во телото.

Л-карнитин – го забрзува метаболизмот на мастите и јаглехидратите, постепено ја намалува телесната тежина и го потиснува гладот.

Корисни ефекти:

-Забрзува метаболизмот и го потиснува апетитот;
-Забрзува согорувањето на мастите;
-Нема негативни ефекти врз срцето или нервниот систем;
-Целосно органски производ, со природни состојки;
-Нема лаксативно дејство и нема опуштена кожа.

Начин на примена:

Земете 1 капсула дневно 20-30 минути пред јадење, наутро и за ручек.

Нарачајте го Kaloriko директно од официјалната веб-страница на производителот по промотивна цена.